Diagnostyka buduje największe laboratorium medyczne w Europie

0
226
Wizualizacja nowej siedziby Diagnostyki

W Warszawie powstaje nowa siedziba spółki Diagnostyka, w której będzie funkcjonowało największe laboratorium medyczne w Europie. Właśnie zakończony został pierwszy etap budowy tego obiektu.

Powierzchnia budynku, w którym znajdą się również lokale usługowo-medyczne, pomieszczenia biurowe i magazynowe, a także parking podziemny, to ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych.

Obiekt powstaje przy ulicy Jutrzenki 100 w Warszawie.

– Weszliśmy w drugą fazę budowy, której efektem będzie wykonanie instalacji i robót wykończeniowych pomieszczeń, w tym głównie wyposażenia głównego laboratorium i specjalistycznych pracowni. Realizacja kompleksu budynków Diagnostyki Sp. z o.o. to duże wyzwanie logistyczne, organizacyjne i finansowe. Przy zaangażowaniu i holistycznym współdziałaniu zespołu ekspertów inwestora zastępczego – Project Management Sp. z o.o., generalnego wykonawcy – Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego Łęgprzem Sp. z o.o., projektanta –  Archimed Sp. z o.o. i innych partnerów prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mamy nadzieję, że za niecały rok powitamy państwa w nowej lokalizacji Regionu Centralno-Wschodniego. Laboratorium medyczne w nowobudowanym gmachu Diagnostyki w Warszawie wraz ze specjalistycznymi pracowniami diagnostycznymi będzie jednym z największych tego typu kompleksów laboratoryjnych w Europie – mówi Paweł Pirkl, prezes Diagnostyka Investment Sp. z o.o. Sk. K. podczas prezentacji nowego obiektu, która odbyła się 15 września 2020 roku i połączona była z transmisją online.

Link do filmu>>>

Diagnostyka posiada ponad 150 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce  oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru).

W roku 2019 Diagnostyka otworzyła nowe laboratoria centralne – Regionu Śląsk w Katowicach oraz Oddziału w Zielonej Górze.

Diagnostyka oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Do Grupy Diagnostyka należą również specjalistyczne podmioty zajmujące się genetyką (między innymi Genesis, Genomed czy Oncogene Diagnostics) oraz największa w Polsce, prywatna specjalistyczna sieć laboratoriów histopatologicznych – Diagnostyka Consilio.

Laboratoria Diagnostyki znajdują się na liście placówek upoważnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów w kierunku koronawirusa.

Czytaj także: Niepubliczne laboratoria medyczne aktywnie wspierają walkę z pandemią COVID-19>>>