Diagnostyka: inwestycja w nową siedzibę centrali

0
1433


Diagnostyka, prowadząca sieć laboratoriów diagnostycznych na terenie całego kraju, inwestuje w nową siedzibę. Budynek medyczno-usługowy Nautilus powstaje w Krakowskim Parku Technologicznym (Specjalna Strefa Ekonomiczna Czyżyny).

Cały obiekt będzie miał 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, której dwie trzecie zajmie największe i najnowocześniejsze w Polsce Laboratorium Centralne Diagnostyki oraz biura centrali firmy. Powstanie tutaj również obszerny punkt pobrań, nastawiony na obsługę pracowników firm działających w KPT-SSE oraz mieszkańców wschodniej części Krakowa.

Pozostała powierzchnia oferowana jest na wynajem, dla innych podmiotów z branży ochrony zdrowia. Nautilus dostosowany jest do specyfiki usług medycznych, charakteryzuje się na przykład podwyższoną (do 6,2 kN/m2) nośnością stropów, co umożliwia instalację ciężkiego sprzętu diagnostycznego, takiego jak tomografy czy urządzenia do rezonansu magnetycznego. Budowa Nautilusa rozpoczęła się w maju 2012. Jej zakończenie planowane jest na jesień 2013 roku.

– Jesteśmy pewni, że standard budynku Nautilus, atrakcyjna lokalizacja, sąsiedztwo biurowców dużych firm oraz warunki oferowane przez Krakowski Park Technologiczny, będą silną zachętą dla rozwijających się firm medycznych, aby dołączyć do Diagnostyki i wspólnie stworzyć wieloprofilowe centrum medyczne. – mówi Grzegorz Głownia, prezes zarządu ABP Investments Sp. z o. o., która realizuje inwestycję.

Obok Nautilusa powstanie drugi, bliźniaczy biurowiec – Aquarius, w całości przeznaczony na wynajem. Będzie on oferował kolejne 6 tysięcy  metrów kwadratowych lokali w najwyższym standardzie biurowym klasy A. Oba budynki realizuje ABP Investments – spółka powiązana z Grupą Diagnostyka.

Grupa Diagnostyka to ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych działająca od 1998 roku. Firma posiada obecnie 10 oddziałów w całej Polsce, pięć spółek zależnych – razem blisko 300 placówek na terenie kraju. Oferta Diagnostyki obejmuje około 1400 rodzajów badań.

W sierpniu 2011 mniejszościowy pakiet udziałów w Spółce Diagnostyka przejął fundusz Mid Europa Partners, właściciel Grupy Lux Med. W grudniu 2011 Diagnostyka przejęła 100 procent udziałów w spółce Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp. z o. o.. Przejęcie nastąpiło przez kontrolowany przez Diagnostykę podmiot: Polska Grupa Laboratoriów Medycznych Sp. z o. o.