Diagnostyka: nowa placówka we Wrocławiu

0
736


Spółka Diagnostyka, prowadząca sieć placówek laboratoryjnych w całym kraju, otworzyła nowy punkt pobrań we Wrocławiu. Punkt działa w dzielnicy Psie Pole, w budynku Galerii Kiełczowskiej.

Placówka ma status „Przyjaznej Dzieciom”. W punkcie można wykonać wszelkie badania analityczne jak również wykonać pobrania wymazów ginekologicznych oraz badania mikrobiologiczne. Punkt jest czynny codziennie od 7.00 do 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00.

Grupa Diagnostyka  prowadzi ponad 90 laboratoriów we wszystkich większych miastach Polski, ilość punktów pobrań przekroczyła już 240. Firma oferuje pełen zakres badań laboratoryjnych, od podstawowych do bardzo wysoko specjalistycznych (np. autoimmunologicznych czy wykonywanych metodami biologii molekularnej). Rocznie, w laboratoriach Diagnostyki wykonuje się ponad 20 milionów oznaczeń. W 2011 roku mniejszościowy pakiet udziałów w Spółce Diagnostyka przejął fundusz Mid Europa Partners. W grudniu 2011 roku Diagnostyka Sp. z o. o. przejęła 100 procent udziałów w spółce Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp. z o. o. W październiku 2012 roku Mid Europa Partners kupił 100 procent udziałów w spółkach Alpha medical, a.s. oraz Alpha medical Polska Sp. z o.o., prowadzących sieć laboratoriów diagnostycznych w Czechach, na Słowacji i w Polsce. W październiku 2012 roku Diagnostyka sp. z o. o. zawarła umowę inwestycyjną, na mocy której obejmuje 70 procent udziałów w spółce prowadzącej Bank Krwi Pępowinowej Macierzyństwo w Krakowie oraz Zachodni Bank Krwi Pępowinowej w Poznaniu.