Diagnostyka organizuje konferencje naukowo-szkoleniowe

0
1023

Sieć laboratoriów Diagnostyka organizuje konferencje naukowo-szkoleniowe. W Krakowie i w Kielcach odbyły się właśnie spotkania w ramach III sezonu „Akademii Diagnostyki”. W maju 2018 odbędą się konferencje w Trójmieście.

Pierwsza w tym sezonie i 15. w kolejności, Regionalna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa miała miejsce 25 kwietnia 2018 w Hotelu Best Western Express Krakowie. Około 80 zaproszonych gości wysłuchało pięciu wykładów, odbywających się według nowego programu. Dwa wykłady dotyczyły genetyki, pozostałe – markerów w chorobach zapalnych jelit, konsekwencji błędów przedanalitycznych oraz rozwoju telemedycyny i e-usług.

Natomiast 16. Regionalną Konferencję Naukowo-Szkoleniową organizował i prowadził również 25 kwietnia 2018 kielecki Zespół Regionu Południowo-Wschodniego Diagnostyki. Pracownicy Hotelu Binkowski kilkukrotnie dostawiali krzesła a ponad 100 zaproszonych gości wysłuchało wykładów według ustalonego programu spotkania.

26 kwietnia 2018 odbyła się konferencja w Rzeszowie. Na maj zaplanowane są spotkania w Trójmieście, a na jesień tego roku – w kolejnych miastach Polski.

Aktualnemu sezonowi patronuje Genesis, DiaSorin oraz House-Med.

Diagnostyka to największa sieć laboratoriów w Polsce. Posiada ponad 600 placówek, oferuje też największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza.

W ostatnim czasie Diagnostyka zainwestowała między innymi w badania genetyczne. Do Grupy dołączyły Centra Diagnostyki Genetycznej Genesis z Poznania. Diagnostyka nabyła także od Funduszu Internet Ventures z Grupy MCS większościowy pakiet udziałów w spółce będącej operatorem serwisu ZdrowieGeny.pl