Diagnostyka organizuje szkolenia dla lekarzy

0
920

Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Medycznych Diagnostyka organizuje tej jesieni cykl regionalnych konferencji szkoleniowych,  na które zaprasza lekarzy, diagnostów laboratoryjnych oraz menedżerów służby zdrowia z obszaru Pomorza Zachodniego, Trójmiasta, Wielkopolski oraz Mazowsza.

Tematyka konferencji obejmie między innym i zagadnienia dotyczące problemów w diagnostyce chorób autoimmunologicznych i zakrzepowych, znaczenie genetyki w zdrowym odżywianiu oraz nowe koncepcje diagnostyczne w zakresie morfologii krwi obwodowej.

Partnerem cyklu konferencji zotała firma Euroimmun, która zorganizowała dwa wykłady – na temat molekularnej diagnostyki alergii oraz diagnostyki i monitorowania leczenia boreliozy – a także konkurs z nagrodami dla uczestników.

Konferencje odbędą się w październiku i listopadzie 2016 roku w Koszalinie, Szczecinie, Trójmieście, Poznaniu i Warszawie. W Poznaniu program naukowy zostanie wzbogacony o wykłady lokalnych specjalistów, między innymi na temat problematyki HPV oraz osadów w moczu.

W sumie we wszystkich spotkaniach organizatorzy spodziewają się uczestnictwa około 400 osób.

Pełna relacja z konferencji zostanie przekazana na przełomie listopada i grudnia 2016.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce.