Diagnostyka partnerem ogólnopolskiego programu “Proaktywnie dla serca”

0
967


Sieć laboratoriów Diagnostyka jest partnerem ogólnopolskiego program walki z cholesterolem „Proaktywnie dla Serca”. W ramach programu można wykonać darmowe badania poziomu cholesterolu w placówkach sieci.

Celem programu jest uświadomienie Polakom problemu dotyczącego podwyższonego poziomu cholesterolu, jednego z głównych czynników ryzyka chorób serca.  W ramach programu prowadzone są działania edukacyjne obejmujące dostarczenia informacji i wskazówek, opracowanych przez specjalistów, między innymi z zakresu żywienia.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie  www.proaktywniedlaserca.pl 

Ze strony można zamówić bezpłatny pakiet startowy do walki z cholesterolem, w którego skład wchodzi  poradnik, kalendarz, książeczka z przepisami kulinarnymi, książeczka z przydatnymi codzienne poradami i wskazówkami dietetycznymi a także Voucher na darmowe badanie poziomu cholesterolu w sieci Diagnostyka. Pakiet dostępny jest w wersji elektronicznej do pobrania lub w wersji papierowej, dostarczanej do domu.

Poza wskazaniami dietetycznymi elementem programu jest również promocja codziennej aktywności fizycznej i rekreacji jako części zdrowego stylu życia. Ambasadorem programu jest Artur Partyka, który swoim przykładem pokazuje, że problem podwyższonego poziomu cholesterolu nie dotyczy wyłącznie osób starszych, otyłych i mało aktywnych ruchowo.

Według statystyk przyczyna ponad 45 procent zgonów w Polsce są choroby układu krążenia. Według ogólnopolskiego badania Natpol problem podwyższonego poziomu cholesterolu dotyczy 18 mln mieszkańców naszego kraju.

Organizatorem Programu jest Unilever. Poza Diagnostykę jego partnerami są także Flora pro.active oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą.

Diagnostyka to największa sieć laboratoriów medycznych w Polsce; Spółka prowadzi obecnie 120 nowoczesnych laboratoriów i ponad 400 punktów pobrań na terenie całego kraju. Firma zatrudnia ponad 4500 pracowników; w tym największą w Polsce liczbę diagnostów z I i II stopniem specjalizacji. Jakość usług potwierdzają między innymi certyfikaty PN-EN ISO 15189:2008 oraz ISO 9001:2008. Oferta Diagnostyki obejmuje około 2500 rodzajów badań, tylko w roku 2013 laboratoria sieci wykonały łącznie ponad 45 milionów testów dla około 15 milionów pacjentów.