Diagnostyka: przejęcie laboratorium w Toruniu

0
1692

Grupa Diagnostyka przejęła laboratorium medyczne, działające w Toruniu. Tym samym sieć dysponuje już placówkami we wszystkich województwach Polski. Laboratorium znajduje się przy ulicy 18. Stycznia 4, w Przychodni Specjalistycznej OLK-MED.

Konkurs na dzierżawę pomieszczeń i prowadzenie laboratorium wygrała firma Teresa Fryda, należąca do Grupy Diagnostyka. Przedtem placówkę prowadziło „Laboratorium Przygoda”, należące do Grupy Alab. Cena zaproponowana przez zwycięzcę przetargu za wykonywanie usług diagnostycznych przez 3 lata wyniosła 297.375,00 zł brutto. Cena za metr kwadratowy dzierżawionej powierzchni to 67,65 zł brutto (powierzchnia pomieszczeń wynosi 107 mkw). Przychodnia Specjalistyczne OLK-MED to SP ZOZ prowadzony przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Diagnostyka realizuje systematycznie strategię rozwoju sieci placówek. W ciągu 2012 roku otworzyła placówki w województwach, w których dotychczas nie była obecna, czyli w warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Intensywnie rozwija również działalność w województwach: pomorskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim.
Łącznie Grupa Diagnostyka prowadzi obecnie ponad 90 laboratoriów praktycznie we wszystkich większych miastach Polski, ilość punktów pobrań przekroczyła natomiast 240.
– W sektorze usług medycznych, kluczowe jest zapewnienie pacjentom łatwej dostępności do usług wysokiej jakości. Oznacza to potrzebę udostępnienia sieci placówek o możliwie dużej gęstości. Zrealizowaliśmy pierwszy cel – jesteśmy obecni we wszystkich województwach. Teraz realizujemy kolejny, którym jest zapewnienie dostępności do naszych usług w każdym dawnym mieście wojewódzkim, a docelowo w każdym powiecie – mówi Grzegorz Polus, Dyrektor Działu Marketingu Diagnostyki.

Grupa Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Firma oferuje pełen zakres badań laboratoryjnych, od podstawowych do bardzo wysoko specjalistycznych (np. autoimmunologicznych czy wykonywanych metodami biologii molekularnej). Rocznie, w laboratoriach Diagnostyki wykonuje się ponad 20 milionów oznaczeń. W sierpniu 2011 mniejszościowy pakiet udziałów w Spółce Diagnostyka przejął fundusz Mid Europa Partners.