Diagnostyka: rusza wiosenna kampania profilaktyczno-edukacyjna

0
954

Laboratoria medyczne Diagnostyka po sukcesie ostatniej kampanii, w której wzięło udział ponad 70 tysięcy osób, kontynuują działania profilaktyczno–edukacyjne w 2016 roku. Kampania „Żyj zdrowo” będzie miała dwie edycje: wiosenną – dotyczącą diety i wzmożonej aktywności fizycznej oraz jesienną skupiającą się na świadomym odżywaniu.

Podobnie jak poprzednio do zadbania o swoje zdrowie i rozwój ma dodatkowo skłonić uczestników obniżona o niemal 60 procent cena specjalnie stworzonych pakietów badań. W ramach akcji „Żyj zdrowo – bądź aktywny!” można wykonać dwa rodzaje badań – podstawowe i rozszerzone. W zestawie podstawowym znalazły się badania ogólne krwi, moczu, lipidogram, badanie poziomu glukozy, magnezu, badanie wątroby i dróg żółciowych, badania pod kątem nietolerancji pokarmowej i badanie hormonów – może go wykonać każdy czy to pod kątem planowanych zmian w diecie czy na zasadzie ogólnej kontroli organizmu.

W zestawie rozszerzonym badany jest poziom witaminy D3, zwanej hormonem życia, homocysteinę, która jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia, hemoglobiny glikowanej (pod kątem cukrzycy), poziomy elektrolitów, żelaza, wapnia i kwasu foliowego.

Pakiety badań są szczególnie polecane osobom, które  chcą sprawdzić swoje zdrowie, są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji, bezskutecznie walczą z nadwagą lub planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną.

– Zanim zechcemy przebiec maraton, odwiedźmy lekarza i laboratorium diagnostyczne, zbadajmy swoje serce, stan naczyń krwionośnych, poziom glukozy, poziom elektrolitów. Podobnie przy zrzucaniu kilogramów – nie ufajmy co tydzień nowej diecie tylko sprawdźmy co nam służy, czego nam brakuje, jakie są ogólne zasady których warto się trzymać – radzi Danuta Kozłowska, dyrektor ds. medycznych sieci laboratoriów Diagnostyka.

Aby skorzystać z pakietów badań, wystarczy zarejestrować się na stronie akcji www.zyjzdrowo.diag.pl i pobrać vouchery na badania a następnie je wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym i udać się do najbliższego punktu pobrań Diagnostyki – wykaz placówek znajdziemy na stronie akcji. Kampanii towarzyszy także konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody – turnusy odchudzające w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oraz pakiety indywidualnych konsultacji dietetycznych z sieci All for Body.

Wiosenna akcja Żyj zdrowo-bądź aktywny! rozpoczęła się 1 kwietnia 2016 i potrwa do 30 czerwca 2016 roku, vouchery na badania będzie można realizować do końca lipca 2016. Organizatorami są Laboratoria Medyczne Diagnostyka oraz Fundacja Akademia Nowoczesnej Diagnostyki.