Diagnostyka udostępnia zdalne KTG w Krakowie  

0
1169

Spółka Diagnostyka rozpoczęła projekt pilotażowy we współpracy z firmą Nestmedic S.A., w ramach którego udostępnia urządzenie do wykonywania mobilnego KTG Pregnabit. Projekt realizowany jest w Krakowie.

Usług dostępna jest w krakowskich punktach pobrań przy ulicy Życzkowskiego 16 oraz na Placu Szczepańskim 3.

System Pregnabit, wraz z dedykowaną platformą do zapisów oraz analizy badań KTG, poszerza zakres opieki kierowanej do kobiet w ciąży, oferowanej w placówkach Diagnostyki.

Diagnostyka oferuje pacjentkom możliwość wypożyczenia urządzenia, po wcześniejszym instruktażu dokonanym przez położną punktu pobrań.

Urządzenie daje możliwość samodzielnego przeprowadzenia zapisów KTG w warunkach domowych, pomiędzy wizytami kontrolnymi w placówce medycznej. Firma Nestmedic zapewnia wsparcie Telemedycznego Centrum Telemonitoringu, w którym wykwalifikowany personel, 24 godziny na dobę analizuje zapisy KTG, dzięki czemu w krótkim czasie od wysłania zapisu pacjentka otrzymuje za pomocą SMS-a informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonego badania.

Czytaj także: Telemedycyna – narzędzie do zarządzania zdrowiem>>>

Diagnostyka prowadzi ponad 700 punktów pobrań i 150 laboratoriów w całej Polsce i oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Do Grupy Diagnostyka należą również specjalistyczne podmioty zajmujące się genetyką (między innymi Genesis, Genomed czy Oncogene Diagnostics) oraz największa w Polsce, prywatna specjalistyczna sieć laboratoriów histopatologicznych – Diagnostyka Consilio.