Diagnostyka właścicielem serwisu ZdroweGeny.pl

0
142

Ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka nabyła kolejny pakiet udziałów w spółce będącej operatorem serwisu ZdroweGeny.pl, stając się tym samym 100-procentowym właścicielem tej dynamicznie rozwijającej się platformy.

ZdroweGeny.pl to jeden z największych w Polsce serwisów e-Commerce dedykowanych badaniom diagnostycznym dla klientów indywidualnych, w tym badaniom genetycznym (także prenatalnym), nowotworowym, dietetycznym oraz intymnym.

Serwis ZdroweGeny.pl od kilku lat ściśle współpracuje z Diagnostyką, oferując dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki medycznej i wzbogacając ofertę  Grupy o badania możliwe do samodzielnego wykonania (bez konieczności wizyty w laboratorium diagnostycznym).

Zgodnie z aktualnymi planami Diagnostyki serwis ma nadal rozwijać ofertę badań wysyłkowych a także utrzymać dotychczasową formę działalności marketplace’u, oferującego badania z oferty różnych laboratoriów medycznych.

Czytaj także: Diagnostyka bierze aktywny udział w Narodowym Programie Szczepień>>>

– Diagnostyka wykonuje rocznie ponad 100 milionów badań dla około 16 milionów pacjentów, spoczywa więc na nas odpowiedzialność nie tylko za jakość i fachowość oferowanych usług, ale także za możliwie szybkie przekazanie testów potrzebującym ich pacjentom. Dlatego inwestujemy we współpracę z rzetelnymi i dynamicznymi partnerami. Sytuacja, w jakiej znalazł się świat w obliczu pandemii Covid-19, jasno pokazuje, jak wielką rolę i znaczenie ma szybki i szeroki dostępu do medycyny laboratoryjnej – podkreśla prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyki.

– Zakup pakietu udziału w 2018 roku przez Diagnostykę zmienił perspektywy rozwoju spółki, a współpraca z organizacją dała duże synergie obu stronom. Efektem był między innymi zwiększenie sprzedaży 13.5x w okresie inwestycyjnym. Jestem przekonany, że obecny zespół i idąca dalej integracja z Diagnostyką pozwoli na dynamiczne zwiększanie przychodów serwisu ZdroweGeny.pl. Spółka tym samym zakończyła swój okres startup-owy, w czym leży moja kompetencja i co jest moją pasją. Dlatego zdecydowałem się na realizację opcji sprzedaży i zaangażowanie się w nowe przedsięwzięcia na etapie seed – mówi Tomasz Karmowski, założyciel i współwłaściciel serwisu ZdroweGeny.pl.

Diagnostyka ma bardzo dobre doświadczenia w dotychczasowej współpracy ze ZdrowymiGenami, zamierza więc nadal rozwijać serwis, rozbudowując zarówno jego ofertę jak i umacniając jego pozycję w sieci, ugruntowując tym samym swoją pozycję biznesową wśród nowoczesnych laboratoriów medycznych.

Diagnostyka posiada ponad 170 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru). Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Diagnostyka zaangażowała się także w Narodowy Program Szczepień.

Czytaj na ten temat: Diagnostyka bierze aktywny udział w Narodowym Programie Szczepień>>>