Diaklin: nowe badanie przeciwciał VIsE

0
1013


Diaklin, prowadzący sieć placówek laboratoryjnych na terenie Śląska, zaoferował nowe badanie – Lyme Trace Eisa, czyli innowacyjne badanie przeciwciał VIsE. Pozwala ono na monitorowanie skuteczności leczenia boreliozy.

Test Lyme Trace ELISA polega na ilościowym oznaczaniu przeciwciał anty-VlsE. Zgodnie z aktualnymi trendami istnieją teorie mówiące o tym, że oznaczanie ilości przeciwciał skierowanych przeciwko antygenowi VlsE (ważnemu białku bakterii Borrelia) może być istotne w monitorowaniu aktywności choroby. Przeciwciała anty-VlsE są jednymi z wielu produkowanych przez układ immunologiczny człowieka w odpowiedzi na zakażenie. W odróżnieniu od pozostałych, ich poziom szybko obniża się po leczeniu, dlatego ocena ich stężenia wydaje się pomocna w sprawdzaniu skuteczności leczenia.

Centralne laboratorium Diaklin działa w Cieszynie w budynku Szpitala Śląskiego. Firma prowadzi także laboratorium w Żywcu przy ulicy Dworcowej. Przy laboratoriach działają punkty pobrań.

Pozostałe punkty pobrań działają w Szpitalu Św. Łukasza w Bielsku Białej, w Szpitalu pod Bukami w Bielsku Białej, w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku Białej, w Alfa-Med w Bielsku Białej, w Centrum Zdrowia Medikool w Skoczowie, w Cieszyńskim Centrum Medycznym w Cieszynie, w NZOZ-ie Na Wzgórzu w Cieszynie, w Przychodni Lekarza Rodzinnego Eucor w Skoczowie oraz najnowszy w NZOZ-ie Dębowiec, działający w  miejscowości o tej samej nazwie w powiecie cieszyńskim..

Diaklin sp. z o.o. została zarejestrowana w 2010 roku. Jednoosobowy zarząd tworzy prezes Bohuslav Dudzik.