Diaverum: otwarcie nowej kliniki w Niemczech

0
929

Firma Diaverum, prowadząca prywatne ośrodki opieki nefrologicznej, kupiła nową klinikę w Niemczech, w Remscheid, i obecnie ma pod swoją opieką już 20 000 pacjentów. To już 15 placówka Diaverum na terenie Niemiec. W Polsce Diaverum prowadzi 24 placówki.

W 2011 firma Diaverum weszła na trzy nowe rynki: w Chile, Arabii Saudyjskiej i Rumunii. W Chile, w 2011 roku, początkowo zostały nabyte dwie kliniki nefrologiczne w Concepción, a następnie dwie kolejne kliniki w regionie Araucania. Chile jest trzecim po Argentynie i Urugwaju, krajem Ameryki Łacińskiej, w którym firma jest obecna i gdzie leczy w 40 klinikach.

W Arabii Saudyjskiej, utworzenie spółki joint venture z firmą Nazer Group, firmą holdingową z Arabii Saudyjskiej posiadającą znaczne inwestycje w sektorze medycznym, doprowadziło w ostatnim czasie do inauguracji nowej stacji dializ w Dammam dla 200 pacjentów. W Rumunii spółka kupiła Klinikę Dialmed z dziewięcioma stacjami dializ obejmującymi opieką 850 pacjentów.

Diaverum działa od 20 lat, kiedy to powstała pierwsza stacja dializ, pod nazwą – Gambro Healthcare. Obecnie 6800 pracowników ma pod swoją opieką 20 000 pacjentów w 17 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Biuro spółki Diaverum znajduje się w Monachium w Niemczech, natomiast główna siedziba firmy w Lund w Szwecji. W Polsce Diaverum prowadzi stacje dializ w Gdańsku, Giżycku, Przemyślu, Katowicach, Głubczycach, Sanoku, Kielcach, Janowie Lubelskim, Warszawie, Krakowie, Jarosławiu, Wrocławiu, Lublinie, Lubartowie, Kościerzynie, Nysie, Tczewie, Olsztynie i Gdyni.