Diaverum: przejęcie placówek nefrologicznych w Kazachstanie

0
813

Diaverum, jeden z czołowych na świecie usługodawców w zakresie leczenia chorób nerek, przejął sieć Nefros Asia obejmującą dziewięć centrów nefrologicznych w Kazachstanie. Tym samym Diaverum wkroczył po raz pierwszy na rynek azjatycki.

Kazachskie centra przejęte przez Diaverum znajdują się w Ałmatach, Kaskelengu, Karagandzie, Kokoczetawie, Kustanaju, Aktobe, Aksaju i Uralsku.

Republika Kazachstanu to kraj transkontynentalny leżący w Azji Środkowej z niewielką częścią europejską położoną na zachód od Uralu. Ma powierzchnię 2,7 mln. km kwadratowych, dzięki czemu jest dziewiątym co do wielkości krajem na świecie, a jego populacja liczy 18 mln. mieszkańców. Na całym świecie na schyłkową niewydolność nerek cierpi ponad trzy miliony ludzi. W Kazachstanie, choroby nerek są dużym wyzwaniem w związku z rosnącą liczbą pacjentów wymagających leczenia nerkozastępczego. W 2013 roku leczenia nerkozastępczego potrzebowało około 2100 pacjentów. Szacuje się, że do końca 2014 roku liczba ta wzrośnie do około 3800 pacjentów.

Diaverum działa od 23 lat, kiedy to powstała pierwsza stacja dializ, pod nazwą – Gambro Healthcare. Obecnie ma pod swoją opieką 26 000 pacjentów w 20 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Firma wywodzi się z Lund w Szwecji, biuro spółki znajduje się w Monachium w Niemczechi.

Diaverum Polska istnieje od 2001 roku. Obecnie prowadzi 25 stacji dializ, w których leczy się 2100 pacjentów. Stacje działają w Gdańsku, Giżycku, Przemyślu, Katowicach, Głubczycach, Sanoku, Kielcach, Iławie, Janowie Lubelskim, Warszawie, Krakowie, Jarosławiu, Wrocławku, Lublinie, Lubartowie, Kościerzynie, Nysie, Tczewie, Przeworsku, Starogardzie Gdańskim, Olsztynie i Gdyni.