Dom Lekarski: inwestycja w nowe technologia i innowacyjne usługi

0
885


Spółka Dom Lekarski realizuje projekt, w wyniku którego w szpitalu w Gryfinie będą wykonywane nowoczesne zabiegi w zakresie chirurgii, ortopedii i ginekologii. Wartość projektu wynosi 3 507 798,46 zł. Projekt zostanie dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wysokość dofinansowania wyniesie 2.104.678 zł. W ramach projektu zostaną wdrożone nowe technologie przeprowadzania zabiegów medycznych poprzez zakup innowacyjnego sprzętu medycznego. Zostanie zakupiony nowy sprzęt do wykonywania zabiegów i operacji medycznych w zakresie chirurgii, ortopedii oraz ginekologii, wyposażenie sali operacyjnej, oddziału intensywnej opieki medycznej i sali pooperacyjnej. Planowany jest między innymi zakup platformy elektrochirurgicznej Force Triad z systemem zamykania naczyń LigaSure. Wśród ulepszonych usług znajdzie się także artroskopia stawu biodrowego. Szpital będzie oferował nowoczesne zabiegi nie tylko pacjentom z Polski, ale także z zagranicy, między innymi z Niemiec.

Ponadto w jednostce będą realizowane eksperymentalne badania medyczne w ramach projektu badawczego pod nazwa „Biologiczne wspomaganie leczenia uszkodzenia łąkotki z zastosowaniem membrany kolagenowej Chondro-Gide (Gestlish Pharma i Regen Biologics, Biocare Therapeutics) i komórek macierzystych szpiku kostnego”. Firma zamierza w tej kwestii współpracować z jednostką naukowa.

Spółka Dom Lekarski S.A. prowadzi w Szczecinie szpital przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza też oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej. Od kwietnia 2012 roku spółka prowadzi także szpital w Gryfinie, kupując 60 procent udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Plany rozwoju spółki Dom Lekarski zakładają utworzenie sieci szpitali w rejonie zachodniopomorskim i pomorskim.