Dom Lekarski kupi udziały szpitala w Gryfinie

0
964

Dom Lekarski ze Szczecina kupi udziały w szpitalu w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Inwestor kupi 60 procent udziałów za 540 tys. zł. Drugim oferentem była Grupa Nowy Szpital ze Szczecina.

Obecnie 100 procent udziałów w szpitalnej spółce posiada powiat gryfiński. Negocjacje w sprawie zakupu jej udziałów były prowadzone przez kilka miesięcy. Ich przedmiotem były szczegółowe warunki zakupu, przede wszystkim cena, a także pakiet inwestycyjny i socjalny. Po zakupie udziałów spółki Dom Lekarski nie będzie właścicielem budynku szpitala, będzie go dzierżawić. Przeznaczy także środki na inwestycje, między innymi na budowę nowego oddziału, który powstanie na wolnym terenie obok istniejącego budynku szpitala.

Szpital Powiatowy w Gryfinie prowadzi cztery oddziały: chirurgiczny, internistyczny, ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Prowadzi też ZOL oraz poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 12 027 464,73 zł.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dom Lekarski sp. z o.o. został założony w październiku 2000 roku przez Dariusza Piotrowskiego i Dariusza Kuligowskiego. W początkowej fazie działalności spółka prowadziła praktykę okulistyczną, stomatologiczną oraz urologiczną. W 2004 roku zdecydowano o poszerzeniu oferty o porady z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej i chirurgii plastycznej, a w 2005 – o zabiegi z dziedziny chirurgii ręki. Rok później rozpoczęto wykonywanie operacji plastycznych i ortopedycznych na prowadzonym przez spółkę oddziale operacyjnym w szpitalu MSWiA w Szczecinie. Lekarze Domu Lekarskiego jako pierwsi w województwie zachodniopomorskim wprowadzili usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji jako standard dla wszystkich operowanych pacjentów. Obecnie spółka jest drugim co do wielkości (po II Klinice Okulistyki PAM w Szczecinie) w województwie zachodniopomorskim ośrodkiem leczenia zaćmy tą metodą. W 2007 roku we współpracy z ZOZ MSWiA w Szczecinie rozpoczęto wykonywanie komercyjnych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku. Oddział ortopedyczny wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową.

Obecnie Dom Lekarski prowadzi w Szczecinie szpital przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie oraz współpracuje z Baltica Wellness & Spa. W szpitale wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej. Dom Lekarski posiada niewielki kontrakt z NFZ. Zawarty z oddziałem zachodniopomorskim Funduszu ma on wartość 278 671,92 zł i przeznaczony jest na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i leczenie stomatologiczne, a z wielkopolskim oddziałem Funduszu – 158 400 zł (przeznaczone na leczenie stomatologiczne).

14 czerwca 2010 roku NZOZ Dom Lekarski zmienił formę prawną, przekształcając się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na NewConnect. W IV kwartale 2011 roku Dom Lekarski wykazał przychody netto ze sprzedaży w wysokości 3 090 066,96 zł oraz stratę w wysokości 244 154,14 zł.