Dom Lekarski: nowe świadczenia w zakresie chirurgii

0
287

W Centrum Medycznym Piastów w Szczecinie, prowadzonym przez spółkę Dom Lekarski, oferowane są konsultacje i zabiegi w zakresie chirurgii ręki dziecięcej. Wykonuje je twórca pionierskiego oddziału o tej specjalności, który powstał jako pierwszy w Polsce przy Klinice Chirurgii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Oddział został uruchomiony z inicjatywy dra n. med. Ireneusza Walaszka. Przy klinice powstała również poradnia chirurgii ręki dziecięcej. Klinika i poradnia zajmują się wrodzonymi wadami kończyny górnej, wadami pourazowymi i skomplikowanymi urazami kończyny górnej u dzieci i młodzieży.

Konsultacje w zakresie chirurgii ręki dziecięcej oferowane w placówce Domu Lekarskiego są komercyjne. Koszt konsultacji wynosi 180 zł.

Dom Lekarski SA działa od 15 lat, świadczy usługi medyczne głównie z zakresu okulistyki i ortopedii. Spółka prowadzi w Szczecinie centra medyczne, zlokalizowane w Centrum Handlowym Turzyn, w biurowcu Piastów Office Center oraz w Outlet Park Szczecin przy ulicy Struga.

Prowadzi też przychodnię w Szczecinie przy ulicy Rydla oraz Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a. Zarządza oddziałem w szpitalu MSW w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Dom Lekarski S.A. posiada też 62 procent udziałów w jednostce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o.