Dom Lekarski oficjalnym partnerem medycznym Pogoni Szczecin

0
594

Pod koniec maja 2015 została podpisana umowa pomiędzy Domem Lekarskim ze Szczecina, a klubem piłkarskim Pogoń Szczecin. Tym samym sformalizowana została długoletnia współpraca lekarzy i fizjoterapeutów placówki z Pogonią.

Umowa nadaje oficjalną formę wspólnym działaniom, a także usprawnia współpracę, tak by piłkarze mogli uzyskać jak najszybszą pomoc medyczną. Zawodnicy będą mieli błyskawiczny dostęp do zespołu specjalistów placówki, który zagwarantuje diagnozę, leczenie, w tym operacyjne, jeżeli zajdzie taka potrzeba, i rehabilitację.

Umowa również wnosi nowe wartości w postaci profilaktyki. Dom Lekarski będzie przeprowadzać regularne testy, które przed startem przygotowań do każdej rundy powinien przejść każdy zawodnik. Badania, takie jak między innymi analiza biomechaniczna, pozwolą na obiektywną ocenę stanu fizycznego piłkarza i pomogą uchronić go przed częścią kontuzji w sezonie.

Podczas konferencji prasowej na ten temat prezes Pogoni Jarosław Mroczek zaznaczył, że sformalizowanie opieki medycznej dla klubu zbiega się w czasie z wejściem nowych przepisów, które mówią o tym, że zawodnik nie może w pełni samodzielnie decydować o swoim procesie leczenia, ale decyduje o tym także lekarz klubowy.

Dom Lekarski SA działa od 15 lat, świadczy usługi medyczne głównie z zakresu okulistyki i ortopedii. Spółka prowadzi w Szczecinie Centrum Medyczne Turzyn, zlokalizowane w nowatorskim koncepcie, w Centrum Handlowym Turzyn. Dom Lekarski prowadzi też przychodnię w Szczecinie przy ulicy Rydla, Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a oraz przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSW w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

W IV kwartale 2014 roku spółka podjęła decyzję o wynajęciu powierzchni w budynku Piastów Office Center, Building C, zlokalizowanym w Szczecinie. Powstaniem tam placówka medyczna, które będzie prowadziła działalność w zakresie procedur zachowawczych oraz procedur zabiegowych, nie finansowanych ze środków NFZ.

Spółka Dom Lekarski posiada też 62 procent  udziałów w jednostce Szpital Powiatowy w Gryfinie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.