Dom Lekarski otworzy nową placówkę w Szczecinie

0
857

Spółka Dom Lekarski S.A. 12 stycznia 2015 zawarła umowę najmu pomieszczeń w budynku Piastów Office Center, Building C, zlokalizowanym w Szczecinie. W pomieszczeniach powstanie nowe centrum medyczne, które będzie oferowało usługi komercyjne.

Piastów Office Center jest zlokalizowanym w centrum Szczecina nowoczesnym biurowcem klasy A.  Powierzchnia wynajętych przez spółkę pomieszczeń wynosi 795 m.kw. Umowa została zawarta na 10 lat. Szacunkowa wartość opłat brutto wynikających z umowy wynosi 8.500.000 zł.

Wartość przychodów ze świadczenia usług medycznych w Centrum Medycznym Piastów Office Center, w okresie trwania umowy najmu, szacowana jest na 48.000.000 zł .

Spółka Dom Lekarski będzie prowadziła w nowej lokalizacji działalność medyczną w zakresie procedur zachowawczych oraz procedur zabiegowych, nie finansowanych ze środków NFZ.

Procedury te będą prowadzone głównie w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń, chirurgii estetycznej, ortopedii, kardiologii, rehabilitacji kardiologicznej, gastroenterologii, urologii, onkologii, hematologii, chirurgii plastycznej, ginekologii, dermatologii, alergologii.

Spółka Dom Lekarski SA działa od 15 lat, świadczy usługi medyczne głównie z zakresu okulistyki i ortopedii. W 2011 roku spółka uruchomiła Centrum Medyczne Turzyn, zlokalizowane w nowatorskim koncepcie, w Centrum Handlowym Turzyn w Szczecinie. Projekt ten zakończył się sukcesem. Spółka wykorzysta zgromadzone tam doświadczenia do prowadzenia działalności medycznej w Centrum Medycznym Piastów Office Center.

Za III kwartał 2014 roku spółka odnotowała wzrost przychodów z prywatnych świadczeń.

Dom Lekarski prowadzi też przychodnię w Szczecinie przy ulicy Rydla, Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a oraz przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSW w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Grupa Kapitałowa Dom Lekarski obejmuje spółki Dom Lekarski S.A. oraz Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o.