Dom Lekarski planuje utworzenie nowego centrum w Szczecinie

0
906

Spółka Dom Lekarski S.A. zawarła z firmą „Projekt Echo – 103” sp. z o. o., spółką grupy kapitałowej Echo Investment, umowę najmu nieruchomości w Centrum Handlowym „Outlet Park”, zlokalizowanym w Szczecinie, przy ulicy Struga 42. W pomieszczeniach powstanie nowe centrum medyczne.

Powierzchnia wynajmu wynosi 838,4 mkw. Umowa została zawarta na 11 lat. Szacunkowa wartość opłat brutto wynikających z umowy wynosi 7.800.000 zł. Zgodnie z umową możliwe będzie zwiększenie powierzchni najmu o dodatkowe 1.500 mkw.

Wartość przychodów ze świadczenia usług medycznych w Centrum Handlowym „Outlet Park”, w okresie trwania umowy najmu, szacowana jest na 50.000.000 zł. Dom Lekarski SA będzie prowadził w wynajętych pomieszczeniach wielospecjalistyczne centrum medyczne.

Dom Lekarski SA działa od 15 lat, świadczy usługi medyczne głównie z zakresu okulistyki i ortopedii. Spółka prowadzi w Szczecinie Centrum Medyczne Turzyn, zlokalizowane w nowatorskim koncepcie, w Centrum Handlowym Turzyn. Dom Lekarski prowadzi też przychodnię w Szczecinie przy ulicy Rydla, Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a oraz przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSW w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Spółka planuje również otwarcie nowej placówki medycznej w Piastów Office Center w Szczecinie a także przy współpracy ze szwedzką spółką Thomas Lowerton – w Londynie.