Dom Lekarski planuje utworzenie Północnej Grupy Szpitalnej

0
764

Spółka Dom Lekarski S.A. ze Szczecina planuje utworzenie sieci szpitali w rejonie zachodniopomorskim i pomorskim. „Północna Grupa Szpitalna. Strategia rozwoju Dom Lekarski S.A. na lata 2012 – 2016” zakłada między innymi przejęcie w tym okresie w zarządzanie około 20-30 publicznych szpitali.

Obecnie Dom Lekarski prowadzi jedną placówkę szpitalną w Gryfinie. Szpital został przejęty w kwietniu 2012 roku. Dom Lekarski kupił od samorządu powiatowego 60 procent udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. za 540 tys. zł.

Jak informuje spółka Dom Lekarski, podstawowym celem strategii utworzenia Północnej Grupy Szpitalnej, jest wykorzystanie trwającej obecnie transformacji w polskiej służbie zdrowia, w celu przeprowadzenia konsolidacji części rynku, i w perspektywie trzech lat wysunięcie się przez Dom Lekarski S.A. na pozycję lidera w zakresie świadczenia usług szpitalnych w regionie zachodniopomorskim i pomorskim.

Oprócz szpitala w Gryfinie Dom Lekarski prowadzi w Szczecinie szpital przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza też oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.