Dom Lekarski: podpisanie umowy kupna udziałów w Gryfinie

0
1126

Dom Lekarski ze Szczecina podpisał 4 kwietnia 2012 roku umowę dotyczącą zakupu 60 procent udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Koszt zakupu wyniósł za 540 tys. zł. W roku 2012 spółka przeznaczy 400 tys. zł na zakup sprzętu.

Drugim oferentem była Grupa Nowy Szpital ze Szczecina, jednak oferta Domu Lekarskiego została oceniona jako korzystniejsza, pomimo większego doświadczenia GNS. Grupa Nowy Szpital proponowała zakup 51 procent udziałów oraz chciała uzyskać zgodę samorządu na zakup całości po dwóch latach. Dotychczas 100 procent udziałów w szpitalnej spółce posiadał powiat gryfiński. Po zakupie udziałów spółki Dom Lekarski nie będzie właścicielem budynku szpitala, będzie go dzierżawić. Przeznaczy także środki na inwestycje i na zakup sprzętu.

Szpital Powiatowy w Gryfinie prowadzi cztery oddziały: chirurgiczny, internistyczny, ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Prowadzi też ZOL oraz poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 12 027 464,73 zł.

Dom Lekarski prowadzi w Szczecinie szpital przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie oraz współpracuje z Baltica Wellness & Spa. W szpitale wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej. Dom Lekarski posiada niewielki kontrakt z NFZ. Zawarty z oddziałem zachodniopomorskim Funduszu ma on wartość 278 671,92 zł i przeznaczony jest na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i leczenie stomatologiczne, a z wielkopolskim oddziałem Funduszu – 158 400 zł (przeznaczone na leczenie stomatologiczne). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na NewConnect.