Dom Lekarski prezentował się na targach w USA

0
989


Spółka Dom Lekarski pod koniec września 2014 wzięła udział w targach turystyki medycznej w Waszyngtonie. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu unijnego Paszport do Eksportu.

Dom Lekarski rozwija ofertę prywatnych świadczeń medycznych. W II kwartale 2014 roku wartość prywatnych zabiegów z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii oferowanych przez placówki spółki wzrosła o prawie 40 procent w stosunku do roku 2013.

World Medical Tourism Congress to największa impreza poświęcona turystyce medycznej na świecie. Jest to miejsce spotkań ponad 3000 osób zaangażowanych w rozwój tego sektora: szpitali i klinik, agentów, przedstawicieli rządów, ośrodków badawczych, producentów rozwiązań technologicznych i IT oraz ubezpieczycieli.

Dom Lekarski miał okazje zaprezentować swoje usługi, głównie zabiegi z zakresu ortopedii, okulistyki, chirurgii ręki, flebologii i laryngologii. W Stanach Zjednoczonych zabiegi, szczególnie ortopedyczne, są dwukrotnie droższe niż w Polsce, przy tym samym poziomie usług, dlatego firmy oraz indywidualni pacjenci szukają możliwości operacji za granicą.

Jednocześnie z targami odbywało się wiele wykładów i prezentacji z zakresu marketingu, prawa, oraz tematów medycznych.

Spółka Dom Lekarski prowadzi przychodnie w Szczecinie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn), Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a, a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza też oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Grupa Kapitałowa Dom Lekarski obejmuje spółki Dom Lekarski S.A. oraz Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o.