Dom Lekarski wyróżniony za innowacje

0
959


Spółka Dom Lekarski S.A. została laureatem Busoli Biznesu, czyli Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina, w kategorii Innowacja Roku. Nagroda ta jest przyznawana firmie, która pracowała lub wdrożyła rozwiązanie innowacyjne w celu zwiększenia wzrostu konkurencyjności na rynku.

Celem nagrody jest promowanie najlepszych firm Szczecina, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw.

Dom Lekarski prowadzi szpital w Szczecinie przy ulicy Gombrowicza, przychodnie przy ulicy Rydla oraz przy ulicy Bohaterów Warszawy (w Centrum Handlowym Turzyn) a także przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie oraz współpracuje z Baltica Wellness & Spa. W szpitale wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej. Dom Lekarski posiada niewielki kontrakt z NFZ. Zawarty z oddziałem zachodniopomorskim Funduszu ma on wartość 278 671,92 zł i przeznaczony jest na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i leczenie stomatologiczne, a z wielkopolskim oddziałem Funduszu – 158 400 zł (przeznaczone na leczenie stomatologiczne). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na NewConnect.

Na  początku kwietnia 2012 półka podpisała umowę dotyczącą zakupu 60 procent udziałów w spółce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Koszt zakupu wyniósł 540 tys. zł.