Dom Lekarski z Certyfikatem Licencjonowanego Ośrodka Rehabilitacyjnego Rehasport Clinic

0
759

Dom Lekarski ze Szczecina uzyskał certyfikat Licencjonowanego Ośrodka Rehabilitacyjnego Rehasport Clinic, co oznacza dołączenie do prestiżowej sieci Rehasport Clinic, pierwszego i jedynego akredytowanego ośrodka FIFA w Polsce.

W celu otrzymania tego wyróżnienia rehabilitanci Domu Lekarskiego przez rok przechodzili cykl szkoleń i kursów, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę.

Dom Lekarski SA działa od 15 lat, świadczy usługi medyczne głównie z zakresu okulistyki i ortopedii. Spółka prowadzi w Szczecinie centra medyczne, zlokalizowane w Centrum Handlowym Turzyn, w biurowcu Piastów Office Center oraz w Outlet Park Szczecin przy ulicy Struga. Prowadzi też przychodnię w Szczecinie przy ulicy Rydla, Centrum Zabiegowe przy ulicy Gombrowicza 23a oraz przychodnię stomatologiczną w Poznaniu. Zarządza oddziałem w szpitalu MSW w Szczecinie. W szczecińskim szpitalu wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu okulistyki, ortopedii i chirurgii ręki oraz chirurgii plastycznej.

Dom Lekarski S.A. posiada też 62 procent udziałów w jednostce Szpital Powiatowy w Gryfinie sp z o.o.

Rehasport to specjalistyczna sieć klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Główna siedziba mieści się w Poznaniu, w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej. W roku 2013 został otwarty Szpital Rehasport Clinic, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14. Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne, a także placówkę w Trójmieście, która działa na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu.

W grudniu 2016 roku Rehasport  otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.

Certyfikat FIFA Medical Centre of Excellence placówce Rehasport Clinic Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przyznała w kwietniu 2015 roku. Dzięki współpracy z FIFA, zespół lekarzy ośrodka bierze udział w kreowaniu wzorców naukowych i wyznacza kierunki rozwoju światowej medycyny sportowej.