Dom Seniora Jovimed rozpoczął działalność

0
1089


W otwartym wiosną 2012 roku w Ksawerowie (woj. łódzkie) Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Jovimed w Ksawerowie rozpoczął działalność Dom Seniora. Placówka uzyskała wpis do rejestru Wojewódzcy Łódzkiego. Część rehabilitacyjna działa już od kilku miesięcy.

Nowo wybudowany obiekt składa się z pięciu połączonych ze sobą pawilonów. W pierwszym znajduje się część administracyjna, kuchnia, jadalnia oraz salon telewizyjny, w trzech kolejnych pokoje pacjentów, sala konferencyjna oraz pokój terapii zajęciowej. W ostatnim pawilonie znajduje się Centrum Rehabilitacji Jovimed.

Placówka zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku. Została zaprojektowana dla 60 pensjonariuszy. Znajduje się w nim 48 pokoi (1- i 2-osobowych) z łazienkami oraz wyjściem na balkon lub taras. W placówce znajduje się między innymi  pokój kąpielowy z ruchomą wanną i podnośnikiem, dwie windy, dwie biblioteczki, świetlica. Dom Seniora oferuje pobyty stałe i czasowe, pielęgnacyjne pobyty poszpitalne oraz pobyty z pakietami rehabilitacyjnymi.

Centrum Rehabilitacji Jovimed oferuje między innymi zabiegi fizykoterapeutyczne, zabiegi w środowisku wodnym, masaż ręczny metodą klasyczną, masaż przyrządowy, zabiegi kinezyterapeutyczne, ćwiczenia aerobowe na przyrządach, medycynę manualną, a także wizyty lekarskie (specjalista rehabilitacji, ortopeda, neurolog, internista). Usługi placówki są komercyjne, ale właściciele nie wykluczają w przyszłości starania się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka mieści się przy ulicy Zachodniej 37.