Dwa prywatne szpitale z akredytacjami CMJ

0
897

Minister zdrowia przyznał akredytacje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia dwom prywatnym placówkom. Są to: – Swissmed Vascular Sp. z o.o. z Gdańska oraz NafisS. A. w zakresie działalności NZOZ Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Sieradzu.

Poza tym akredytacje otrzymały samorządowe spółki prowadzące placówki: Powiatowe Centrum Medyczne sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Wieruszowie oraz Centrum Medyczne w Łańcucie sp. z o.o.

Wśród wyróżnionych szpitali znalazły się także: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Cztery z siedmiu wyróżnionych szpitali (szpitale w Łęcznej, w Zabrzu, w Katowicach oraz w Wieruszowie) zdobyły akredytacje w ramach projektu „Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez ministra zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych. Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Obecnie certyfikat CMJ posiada 180 szpitali. Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie CMJ.