E-recepty teraz także w Medicover

0
1640

Medicover Polska wystawił pierwsze e-recepty, które zostały z sukcesem zrealizowane w aptece Medicover w Warszawie.

– To dla nas ważny moment w całym procesie obsługi pacjenta. Elektroniczna wersja recepty to jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów zinformatyzowanej ochrony zdrowia. Dzięki wdrożeniu tego projektu zapewnimy naszym pacjentom kolejne rozwiązanie usprawniające obsługę,  ułatwiające dostęp do danych medycznych i przyspieszające zakup leków. To też ważny krok w umacnianiu pozycji Medicover jako lidera w rozwoju i wdrażaniu telemedycyny – komentuje dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. systemów medycznych Medicover. – Gotowość systemów Medicover do wystawiania typowych e-recept planujemy na połowę grudnia, w tym samym czasie apteki Medicover będą gotowe na realizowanie takich recept – dodaje ekspert Medicover Polska.

Czytaj także komentarz Piotra Soszyńskiego: Skalą wykorzystania telemedycyny jest jej zastosowanie w publicznym systemie ochrony zdrowia>>>

E-recepta jest jednym z elementów składających się na realizowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt „Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” – P1, służący cyfryzacji ochrony zdrowia w Polsce.

Od 1 stycznia 2019 roku każda apteka ma już obsługiwać elektroniczną receptę, a od 2020 roku e-recepty mają obowiązywać w całej Polsce.

Medicover prowadzi w całej Polsce 41 centrów medycznych. Współpracuje z 1250 placówkami partnerskimi. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów. W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi szpital.