ECZ Otwock: nowy małoinwazyjny zabieg bariatryczny

0
206
????????????????????????????????????

W Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku 11 września 2018 roku wykonano pierwsze innowacyjne, małoinwazyjne zabiegi przeznaczone dla pacjentów bariatrycznych – endoskopową rękawową gastroplastykę żołądka.

Zabieg jest wykonywany bez konieczności nacinania powłok brzusznych, dzięki temu ryzyko operacyjne jest mniejsza i mała liczba powikłań. Podczas zabiegu sprzęt wprowadzany jest przez endoskop, a ten przez przewód pokarmowy, aż do żołądka, gdzie przy użyciu nici OverStitch przeprowadzana jest od wewnątrz gastroplasyka żołądka (lekarz zszywa krzywiznę większą żołądka przez co zmniejsza się jego pojemność).

– Zabieg trwa 60-90 minut i pozwala na skrócenie rekonwalescencji do minimum – pacjenci mogą być wypisani ze szpitala nawet dzień po zabiegu, a przez mniejszą ingerencję zmniejsza się też możliwość wystąpienia u nich powikłań. To przełomowa metoda, która nie zmienia anatomii, ale daje szansę na zmianę stylu życia – wyjaśnia dr Artur Raiter z Wałbrzycha, która brał udział w zabiegach przeprowadzonych w ECZ.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock to specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Na terenie ECZ działa także ośrodek radioterapii.

Centrum działa od 2004 roku. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z NFZ. Placówka specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu nowotworów.