ECZ Otwock organizatorem Białej Soboty

0
911


Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku organizuje Piknik Rodzinny ECZ dla Zdrowia – Biała Sobota. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarzy specjalistów, wykonać szereg badań, w tym między innymi badania obrazowe i laboratoryjne.

Biała Sobota odbędzie się 6 lipca 2013 roku. Przez cały dzień do dyspozycji pacjentów będą lekarze i pielęgniarki, oferujący bezpłatne konsultacje w zakresie onkologii, chirurgii onkologicznej, kardiologii oraz urologii. Oferowane będą bezpłatne badania, takie jak morfologia krwi czy pomiar ciśnienia a także badania obrazowe i laboratoryjnej z 25-procentorym rabatem. Będą także organizowane zabawy i atrakcje dla dzieci.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. Fryderyka Chopina to centrum medyczne, w skład którego wchodzi specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Na terenie ECZ działa także ośrodek radioterapii.

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z NFZ. Wartość kontraktu na rok 2013 wynosi 22 446 323,80 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, w takich zakresach jak: chemioterapia, kardiologia, onkologia kliniczna, anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, urologia, programy lekowe, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (świadczenie w zakresie onkologii, badanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego) oraz profilaktyczne programy zdrowotne.