Elbląg: medycyna sportowa w Lifeclinica

0
490

W klinice ECM Lifeclinica w Elblągu otwarta została poradnia medycyny sportowej. W ofercie poradni poza konsultacjami są kwalifikacje zawodników do uprawnia sportu i badania kwalifikujące do testów sprawnościowych dla kandydatów do służb mundurowych.

Zakres świadczeń oferowanych przez poradnię to badania zawodników wszystkich dyscyplin w sporcie amatorskim i wyczynowym: wstępne (kwalifikacje do uprawiania sportu), okresowe (dopuszczenie do dalszego udziału w treningach i zawodach sportowych) i kontrolne (po kontuzji lub przerwie w treningach) a także badania kwalifikujące do udziału w teście sprawnościowym dla kandydatów do wojska, policji i straży pożarnej.

Czytaj także: Prywatne placówki to pionierzy innowacji w medycynie>>>

Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica działa od jesieni 2016 roku.

Placówka oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenie stomatologiczne, rehabilitację (między innymi dla seniorów oraz dla kobiet w ciąży i z dysfunkcjami mięśni dna miednicy), a także zabiegi medycyny estetycznej oraz „chirurgii jednego dnia”. Są to zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, ginekologii, okulistyki czy neurochirurgii.

Centrum mieści się przy ulicy Węgrowskiej 3 w Elblągu. Jest prowadzone przez spółkę Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica sp. z o.o., której prezesem jest Wiesław Rudnicki.