Elbląg: Nu-Med otworzył ośrodek radioterapii

0
848


W styczniu 2013 roku spółka Nu-Med uruchomiła w Elblągu ośrodek radioterapii. Placówka została wyposażona w nowoczesne przyspieszacze liniowe i symulatory. Powstała przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Koszt inwestycji wyniósł ponad 50 mln zł.

Ośrodek został dobudowany do istniejącego budynku szpitalnego i ma przejść na własność szpitala po 20-tu latach. Oddział dla pacjentów działający przy ośrodku posiada 25 łóżek. Szpital, przy którym powstała placówka, posiada oddział chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej, ale nie był w stanie zainwestować w oddział radioterapii.

Nu-Med posiada sieć wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT. Prowadzi na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, pracownię rezonansu i tomografii oraz ośrodek PET w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, pracownie tomografii komputerowej w Bartoszycach i Biskupcu oraz pracownię rezonansu w Wejherowie. Pracownie wykonują  badania zarówno w ramach kontraktu  z NFZ jak i komercyjnie.

Nu-Med Grupa, działająca od 2002 roku jako spółka z o.o., a od listopada 2011 jako spółka akcyjna, ma siedzibę w Ostródzie Prezesem spółki jest Henryk Niewadzioł.