Elmed: nowe poradnie specjalistyczne

0
1069


Centrum Medyczne Elmed ze Szczytna uruchomiło nowe poradnie specjalistyczne oraz pracownię diagnostyczną działające w przychodni w miejscowości Myszyniec. Poradnie oferują usługi komercyjne.

Otwarte zostały poradnie: neurologiczna i chirurgiczna. Cena konsultacji w każdej z poradni wynosi 100 zł. Poza tym w przychodni w Myszyńcu rozpoczęła funkcjonowanie pracownia USG, wykonująca między innymi badania jamy brzusznej, tarczycy, układu moczowego i inne. Koszt badania USG wynosi 50 zł.  Przychodnia w Myszyńcu działa w budynku miejscowego ośrodka zdrowia.

Przychodnia Lekarska Elmed powstała na bazie przychodni Zarządu Służby Zdrowia MSWiA w Olsztynie, działającej przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Ambulatorium Jednostki Wojskowej w Lipowcu . Działalność rozpoczęła w czerwcu 1999 r. jako jeden z pierwszych w województwie warmińsko – mazurskim niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Elmed oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt na rok 2012 ma wartość 2 893 025,84  zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz leczenia stomatologicznego. Z budżetu NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna świadczona przez Elmed.