Elvita: akcja profilaktyczna „Zdrowo do szkoły”

0
966

3 września 2016 roku Elvita NZOZ Centrum Medyczne „Trójka” przy ulicy Partyzantów w Jaworznie organizuje Białą Sobotę pod nazwą „Zdrowo do szkoły”, skierowaną do pacjentów w wieku od 5 do 25 lat. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji.

Bezpłatne badania będą dotyczyły poziomu cukru i cholesterolu, ciśnienia, wagi, wskaźnika BMI, badania wzroku i słuchu. Bezpłatnych konsultacji będą udzielać: dietetyk, okulista, pediatra, fizjoterapeuta, położna i stomatolog. Będą także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Elita została zakupiona w roku 2014 przez Grupę PZU. Jest największą siecią placówek tej Grupy. W skład Elvita Grupa PZU wchodzą dwie spółki medyczne, trzynaście przychodni i jedno sanatorium.

Elvita GZLA Jaworzno prowadzi w Jaworznie cztery placówki: przy ulicy Gwarków, Korczyńskiego, Bogusławskiego i Grunwaldzkiej. Poza tym prowadzi dwie placówki w Trzebini. W Jaworznie działa także Centrum Medyczne „Trójka”, które prowadzi trzy placówki a także przychodnię w Bielsku-Białej. Poza tym Elvita obejmuje także przedsiębiorstwa: Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu, Altermed Plus w Katowicach, Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron w Ustroniu, Przychodnię Lekarską im. M.M. Kolbego w Częstochowie oraz EŁ-MED w Będzinie.

W przychodniach Elvita leczy się około 85 000 pacjentów zadeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze Elvity, w gabinetach specjalistycznych, realizują setki tysięcy porad rocznie. Pacjenci spółki mogą korzystać z opieki w miejscu zamieszkania oraz z transportu sanitarnego i rehabilitacji. Setki przedsiębiorstw korzysta z usług Elvity w ramach medycyny pracy. Świadczeniami medycznymi Elvity objęci są również pacjenci, którzy wykupili pakiety usług medycznych w PZU.