Elvita bez kontraktu na rehabilitację i stomatologię

0
1067


Placówki należące do spółki Elvita, działające w Jaworznie, nie otrzymały kontraktu na usługi w zakresie rehabilitacji i stomatologii. W związku z tym od lipca 2014 placówki oferują zniżki dla pacjentów korzystających z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Kontraktu nie otrzymały placówki Elvita: NZOZ Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Jaworznie przy ulicy  Gwarków 1 oraz w Elvita NZOZ GZLA Centrum Medyczne „Trójka” w Jaworznie przy ulicy Promiennej 51. Placówki nie otrzymały środków na świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej oraz leczenia stomatologicznego.

W rezultacie obie placówki oferują w podanych zakresach usługi komercyjne. Na zabiegi w zakresie fizjoterapii oferowane są 10-procentowe zniżki. Z promocji można skorzystać przy zakupie kilku serii zabiegów. Placówki wprowadziły także nowe zabiegi: gimnastykę korekcyjną dla dzieci, gimnastykę dla seniorów oraz gimnastykę dla kobiet w ciąży i połogu.

Elvita prowadzi działalność medyczną w siedmiu przedsiębiorstwach. Są Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Jaworznie (4 placówki), Centrum Medyczne „Trójka” w Jaworznie (3 placówki), Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu, Altermed Plus w Katowicach, Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron w Ustroniu, Przychodnia Lekarska im. M.M. Kolbego w Częstochowie oraz EŁ-MED w Będzinie.

Spółka obejmuje opieką medyczną ponad 100 tysięcy osób. Placówki oferują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, finansowaną z NFZ oraz komercyjną. Kontrakt placówek Elvita z Funduszem ma wartość ponad 10 mln zł.

Właścicielami spółki są: Tauron Dystrybucja S.A. (udziały oddane w użytkowanie), Tauron Wytwarzanie S.A. (udziały oddane w użytkowanie), Południowy Koncern Węglowy S.A. (udziały oddane w użytkowanie), Ciepło-Service sp. z o.o. oraz osoby fizyczne.