Elvita: kontrakt na zabezpieczenie medyczne budowy bloku energetycznego dla Tauron

0
1123

Centrum Medyczne Elvita Grupa PZU podpisało kontrakt z generalnym wykonawcą największej w ostatnich latach inwestycji w krajowej energetyce – budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW dla Grupy Tauron Polska Energia S.A.

Jest to niecodzienna w skali kraju i Europy inwestycja, która wymaga profesjonalnego zabezpieczenia medycznego. Szybkie i sprawne udzielanie pomocy w przypadku nagłych zdarzeń na terenie objętym inwestycją wymagało uruchomienia od podstaw placówki medycznej na terenie budowy, wyposażenia jej w odpowiedni sprzęt, utworzenia i uruchomienia szybko reagującego zespołu ratowników medycznych i specjalistycznego transportu sanitarnego. Całość 24-ro godzinnego, codziennego zabezpieczenia wymaga również nietuzinkowych działań logistycznych.

Jak podkreśla założyciel i prezes Elvity Krzysztof Lehnort zabezpieczenie medyczne tak  ważnej dla gospodarki Polskiej budowy jest dla niego i wszystkich pracowników spółki olbrzymim wyróżnieniem, ale i ważnym obowiązkiem i wyzwaniem.

– Realizacja kontraktu stanowi dla pracowników poważny sprawdzian medyczny i pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy kilkunastoletnie doświadczenie i praktyka spółki w opiece medycznej na rzecz sektora paliwowo – energetycznego i innych gałęzi przemysłu zapewni pracownikom tej skomplikowanej budowy bezpieczeństwo. Muszę przyznać, że od czasu kiedy utworzyłem spółkę Elvita w 1998 roku, tak specyficznego zadania medycznego jeszcze nie mieliśmy – mówi Krzysztof Lehnort.

Elita została zakupiona w roku 2014 przez Grupę PZU. Jest największą siecią placówek tej Grupy. W skład Elvita Grupa PZU wchodzą dwie spółki medyczne, trzynaście przychodni i jedno sanatorium.

W przychodniach Elvita leczy się około 85 000 pacjentów zadeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze Elvity, w gabinetach specjalistycznych, realizują setki tysięcy porad rocznie. Pacjenci spółki mogą korzystać z opieki w miejscu zamieszkania oraz z transportu sanitarnego i rehabilitacji. Setki przedsiębiorstw korzysta z usług Elvity w ramach medycyny pracy. Świadczeniami medycznymi Elvity objęci są również pacjenci, którzy wykupili pakiety usług medycznych w PZU.