Elvita obniża ceny badań diagnostycznych

0
924

Od 1 września 2016 placówki Elvity oferują badania laboratoryjne w promocyjnych cenach. Promocja dotyczy 355 najpopularniejszych badań, w tym między innymi testów ojcostwa i pokrewieństwa oraz badań toksykologicznych w kierunku wykrycia leków, narkotyków i metali.

Promocja dotyczy także między innymi diagnostyki chorób tropikalnych, infekcji i pasożytów, diagnostyki chorób serca i choroby wieńcowej, chorób tarczycy, anemii, diagnostyki chorób nowotworowych, poziomu hormonów płciowych czy określenia alergenów.

Elita została zakupiona w roku 2014 przez Grupę PZU. Jest największą siecią placówek tej Grupy. W skład Elvita Grupa PZU wchodzą dwie spółki medyczne, trzynaście przychodni i jedno sanatorium.

Elvita GZLA Jaworzno prowadzi w Jaworznie cztery placówki: przy ulicy Gwarków, Korczyńskiego, Bogusławskiego i Grunwaldzkiej. Poza tym prowadzi dwie placówki w Trzebini. W Jaworznie działa także Centrum Medyczne „Trójka”, które prowadzi trzy placówki a także przychodnię w Bielsku-Białej. Poza tym Elvita obejmuje także przedsiębiorstwa: Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu, Altermed Plus w Katowicach, Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron w Ustroniu, Przychodnię Lekarską im. M.M. Kolbego w Częstochowie oraz EŁ-MED w Będzinie.

W przychodniach Elvita leczy się około 85 000 pacjentów zadeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze Elvity, w gabinetach specjalistycznych, realizują setki tysięcy porad rocznie. Pacjenci spółki mogą korzystać z opieki w miejscu zamieszkania oraz z transportu sanitarnego i rehabilitacji. Setki przedsiębiorstw korzysta z usług Elvity w ramach medycyny pracy. Świadczeniami medycznymi Elvity objęci są również pacjenci, którzy wykupili pakiety usług medycznych w PZU.

Pod koniec sierpnia 2016 odwołano prezesa Krzysztofa Lehnorta, który pełnił tę funkcję od 1998 roku i tworzył Elvitę.