Elvita: zakup sprzętu dofinansowany z funduszy unijnych

0
902

NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron w Ustroniu należące do Grupy Kapitałowej Elvita kupuje sprzęt medyczny, dofinansowany ze środków unijnych. Wartość zakupu to 592 tysiące złotych.

Zakup jest dokonywany w ramach realizacji projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 Priorytet IX „Zdrowie i rekreacja” Działanie 9.1 „Infrastruktura lecznictwa zamkniętego”. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny. Będą to urządzenia do fizykoterapii:: do terapii radialną falą uderzeniową RWST, przenośny aparat do elektroterapii i elektrodiagnostyki, aparat do terapii z wykorzystaniem oscylacji głębokiej, aparat do terapii MLS, przenośny aparat do krioterapii i kriostymulacji, aprat do sekwencyjnego masażu uciskowego oraz aparat do sekwencyjnego masażu uciskowego zgodnego z techniką MDL wg E. Voddera.

Uzdrowisko zainwestuje także w sprzęt do hydroterapii, taki jak wanna do masażu automatycznego, wanna wielofunkcyjna, urządzenie do masażu wirowego kończyn dolnych oraz urządzenie do masażu wirowego kończyn dolnych i kręgosłupa. W celu wykonywania zabiegów w zakresie kinezyterapii zostaną zakupione: urządzenie do przeprowadzania ćwiczeń funkcjonalnych metodą S-E-T za pomocą systemu podwieszek, urządzenie do ćwiczeń rehabilitacyjno – siłowych, bieżnia przystosowania do pracy w celach terapeutycznych, sprzęt do treningu nóg, pośladków – zaopatrzony w komputer, sprzęt mini do treningu nóg i pośladków oraz stacjonarny stół do masażu.

W sanatorium Elektron leczone są schorzenia narządu ruchu, w tym wszystkie rodzaje chorób reumatycznych, schorzenia kręgosłupa i stawów, schorzenia korzonków nerwowych, neuralgie, schorzenia dróg oddechowych jak: przewlekłe stany zapalne, alergie, astma, rozedma płuc i schorzenia naczyń krwionośnych.

W skład Grupy Kapitałowej Elvita wchodzą spółki: Elvita, Proelmed, El Serwis i Seven. Łącznie prowadzą 19 przychodni i 8 zakładów opieki zdrowotnej. Oprócz sanatorium Elektron w Ustroniu, Elvita jest także właścicielem NZOZ MM. Kolbego w Częstochowie. Przejęła także służbę medycyny pracy w Enion S.A. w Kakowie, Enion Energia w Krakowie, spółkach Energia Pro Gigawat we Wrocławiu i PEC Katowice. Opieką medyczną obejmuje ponad 100 tys. osób. Placówki oferują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, finansowaną z NFZ oraz komercyjną. Właścicielami spółki są: TAURON Dystrybucja S.A. (udziały oddane w użytkowanie), TAURON Wytwarzanie S.A. (udziały oddane w użytkowanie), Południowy Koncern Węglowy S.A. (udziały oddane w użytkowanie) oraz osoby fizyczne.