Elvita zamyka placówkę w Jaworznie

0
870


Od 1 stycznia 2016 roku placówka medyczna działająca przy ulicy Korczyńskiego 10 w Jaworznie zostaje wyłączona ze struktur Elvity. W Jaworznie w dalszym ciągu będą działały placówki Elvity przy ulicy Gwarków 1, Grunwaldzkiej 285  oraz Bogusławskiego 5. Elvita należy do Grupy PZU.

Elvita prowadzi również dwie placówki w Trzebini. W Jaworznie działa też, również należące do Elvity, Centrum Medyczne „Trójka”, które prowadzi trzy placówki (przy ulicy Promieniej, Chrzanowskiej i Partyzantów), a także przychodnię w Bielsku-Białej.

Poza tym Elvita obejmuje także przedsiębiorstwa: Górniczy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Libiążu, Altermed Plus w Katowicach, Sanatorium Uzdrowiskowe Elektron w Ustroniu, Przychodnię Lekarską im. M.M. Kolbego w Częstochowie oraz EŁ-MED w Będzinie.

Elvita obejmuje opieką medyczną ponad 100 tysięcy osób. Placówki oferują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, finansowaną z NFZ oraz komercyjną. Kontrakt placówek Elvita z Funduszem ma wartość ponad 10 mln zł.

PZU inwestuje w placówki medyczne od 2014 roku. Do Grupy PZU należą już między innymi Centrum Medyczne Medica z Płocka (przedtem – Orlen Medica) oraz Centrum Medyczne Gamma, prowadzące w Warszawie szpital ortopedyczny.