EMC: 3 tysiące dzieci urodzonych w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

0
894


W Szpitalu św. Anny w Piasecznie, należącym do sieci EMC, urodziło się 3 tysięczne dziecko. W roku 2012 w placówce  przyszło na świat prawie 1500 dzieci. Oddział położniczo-ginekologiczny w tym szpitalu liczy 27 łóżek. Porody są refundowane przez NFZ, istnieje również możliwość skorzystania z usług komercyjnie.

– Bardzo się cieszę, że dzięki profesjonalnej kadrze nasz szpital cieszy się tak dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Nasz oddział wybierają pacjentki nie tylko z Piaseczna, ale także z Warszawy i okolic – powiedział ordynator dr. n. med. Rafał Kuźlik.

Pacjentki mają do dyspozycji trzy pojedyncze sale porodowe, które wyposażone są w wygodne łóżka pozwalające na rodzenie w różnych pozycjach, specjalne materacyki, piłki oraz wanny. W trakcie porodu istnieje możliwość towarzystwa bliskiej osoby. Poród rodzinny jest bezpłatny. Mamy z dziećmi przebywają w dwu- lub trzyosobowych przytulnych pokojach, wyposażonych we własną łazienkę.

EMC Instytut Medyczny w drugiej połowie lutego 2011 roku uruchomił nowy  szpital w Piasecznie, który liczy obecnie blisko 130 łóżek. Oprócz istniejącego wcześniej oddziału wewnętrznego, otwarty został oddział położniczo-ginekologiczny z neonatologią, oddział chirurgii ogólnej oraz  pediatrii. W 2012 roku w Szpitalu hospitalizowanych było blisko 21.000 pacjentów, udzielono 37.550 konsultacji, przeprowadzono blisko 2.200 operacji.