EMC: 4 tysiące dzieci urodziło się w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

0
859


Na początku marca 2014 roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie, należącym do Grupy EMC, urodziło się 4-tysięczne dziecko. W roku 2013 w placówce urodziło się prawie 1200 dzieci.

– Bardzo się cieszę, że nasz szpital cieszy się tak dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Wiem, że jest to zasługa przede wszystkim profesjonalnej kadry. Nasz oddział wybierają pacjentki nie tylko z Piaseczna, ale także z Warszawy i okolic – powiedział ordynator dr n. med. Rafał Kuźlik .

Oddział położniczo-ginekologiczny w Szpitalu św. Anny liczy 27 łóżek. Porody są refundowane przez NFZ, istnieje również możliwość skorzystania z usług komercyjnie.

Dla pacjentek przygotowano trzy pojedyncze sale porodowe, które wyposażone są w wygodne łóżka pozwalające na rodzenie w różnych pozycjach, specjalne materacyki, piłki oraz wanny. W trakcie porodu istnieje możliwość towarzystwa bliskiej osoby. Poród rodzinny jest bezpłatny. Szpital nie pobiera także opłat za znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie. Mamy z dziećmi przebywają w dwu- lub trzyosobowych przytulnych pokojach, wyposażonych we własną łazienkę.

EMC Instytut Medyczny w drugiej połowie lutego 2011 roku uruchomił nowy szpital w Piasecznie, który liczy obecnie blisko 130 łóżek. Oprócz istniejącego wcześniej oddziału wewnętrznego, otwarty został oddział położniczo-ginekologiczny z neonatologią, oddział chirurgii ogólnej oraz pediatrii. W 2013 roku w szpitalu hospitalizowanych było ponad 21.000 pacjentów, udzielono 36.433 konsultacji, przeprowadzono blisko 2.000 operacji.

EMC Instytut Medyczny S.A. jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W skład Grupy Kapitałowej EMC Instytut Medyczny S.A. wchodzi 10 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Główną działalność medyczną spółki stanowi szpitalne lecznictwo specjalistyczne, hospitalizacje w szpitalach ogólnych oraz poradnictwo ambulatoryjne w ramach przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej.