EMC Instytut Medyczny: nowy członek zarządu

0
1050


EMC Instytut Medyczny S.A. poinformował o powołaniu Zdzisława Cepiela w skład Zarządu Spółki. Nowy członek zarządu jest związany ze spółką od 2001 roku. Pełni funkcję dyrektora ds. administracji i rozliczeń.

Zdzisław Cepiel jest też członkiem rad nadzorczych EMC Piaseczno Sp. z o.o. oraz Mikulicz Sp. z o.o. W latach 2001- 2003 był dyrektorem administracyjnym „EuroMediCare” Instytut Medyczny Sp. z o.o. Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, a w latach 2003- 2007 pełnił funkcję naczelnika wydziału Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu.

Przedtem zatrudniony był między innymi w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu (w obu placówkach jako zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych). Pracował także w Dolnośląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu i Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego we Wrocławiu. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej – Wydziału Elektrycznego oraz Podyplomowego Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach Grupy EMC Instytut Medyczny funkcjonuje 8 szpitali i 16 przychodni w 5 województwach. Są to:  Szpital św. Anny w Piasecznie , EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach. Do grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.