EMC: inwestycja i nowe usługi w Piasecznie

0
854


Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku w Szpitalu św.  Anny, działającym w ramach sieci EMC,  rozpoczęła się rozbudowa parkingu i zagospodarowanie terenu pomiędzy placówką a budynkiem komunalnym. Inwestycja ta ma umożliwić wygospodarowanie miejsca pod rozbudowę szpitala.

W wyniku rozbudowy powiększony zostanie oddział ginekologiczno-położniczy, chirurgii oraz chorób wewnętrznych.  Obecni oddział położniczo-ginekologiczny w Szpitalu św. Anny liczy 27 łóżek. Dla pacjentek przygotowano trzy pojedyncze sale porodowe, które wyposażone są w wygodne łóżka pozwalające na rodzenie w różnych pozycjach, specjalne materacyki, piłki oraz wanny. Mamy z dziećmi przebywają w dwu- lub trzyosobowych przytulnych pokojach, wyposażonych we własną łazienkę. W trakcie porodu istnieje możliwość towarzystwa bliskiej osoby. Poród rodzinny jest bezpłatny.

18 lipca 2012 w szpitalu odbyła się uroczystość z okazji urodzin w tej placówce 2 000 dziecka.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że dzięki profesjonalnej kadrze nasz szpital cieszy się tak dużym powodzeniem wśród przyszłych mam z Piaseczna i okolic,  w tym także z Warszawy. Nasz tegoroczny plan zakładał, że w Szpitalu w Piasecznie urodzi się 1.600 dzieci – powiedział Robert Starzec, dyrektor Szpitala Św. Anny.

W 2011 roku w piaseczyńskiej placówce urodziło się 1.181 dzieci. Pierwsze przyszły na świat tuż po uruchomieniu nowych oddziałów, w nocy z 22 na 23 lutego ubiegłego roku.
–  W związku z dużymi potrzebami mieszkańców Piaseczna i okolic na opiekę szpitalną, w tym usługi okołoporodowe, planujemy rozbudowę szpitala o jedną trzecią – zapowiedział podczas uroczystości dyrektor  Starzec.

EMC Instytut Medyczny uruchomił nowy szpital w Piasecznie w drugiej połowie lutego 2011. Obecnie liczy on ponad 140 łóżek. Oprócz istniejącego wcześniej oddziału wewnętrznego, otwarty został oddział położniczo-ginekologiczny z neonatologią, oddział chirurgii ogólnej oraz pediatrii.
W ramach powiększania zakresu usług oferowanych mieszkańcom Piaseczna i okolic w lipcu 2012 w Szpitalu św. Anny uruchomiona została nowa pracownia diagnostyczna – endoskopowa, której usługi finansowane są ze środków NFZ. Natomiast w drugiej połowie lipca 2012 w szpitalu uruchomiona zostanie pracownia tomografii komputerowej. W placówce wykonywane będą tomografie na potrzeby pacjentów szpitala oraz komercyjne.|

W ramach Grupy EMC Instytut Medyczny funkcjonuje 8 szpitali i 16 przychodni w 5 województwach. Oprócz Szpitala św. Anny w Piasecznie są to: EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach, Szpital Bukowiec w Kowarach. Do grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.