EMC: już ponad 140 zabiegów endoprotezoplastyki w Lubinie

0
786


W Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie, należącym do Grupy EMC Szpitale, wykonano już ponad 140 zabiegów endoprotezoplastyki  bioder i kolana. Zabiegi te wykonywane są w placówce od połowy 2015 roku. Ortopedzi ze Szpitala RCZ stale doskonalą swoje umiejętności, uczestnicząc między innymi w szkoleniach wyjazdowych.   

Endoprotezoplastyka (alloplastyka) polegająca na zastąpieniu zniszczonych chorobą stawów implantami wykonanymi z stopów metali, polietylenu i ceramiki, jest operacją ortopedyczną wykonywaną w leczeniu zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej między innymi  stawu  biodrowego i kolanowego.

Operacja nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów pacjenta. Długotrwały, najczęściej wieloletni proces chorobowy dotyka również innych struktur współpracujących ze stawami, w szczególności układu mięśniowego, czyli mięśni poruszających kości, wpływa również na zmianę pracy sąsiednich mniej i bardziej odległych stawów, przyczyniając się do ogólnie rozumianej niewydolności narządu ruchu, spadku zdolności do poruszania się, spadku ogólnej wydolności fizycznej, powodując niepełnosprawność, której towarzyszy przewlekły ból.

Przewlekły przebieg choroby zwyrodnieniowej i czas oczekiwania na operację stwarzają  możliwość optymalnego przygotowania się do tak dużego zabiegu przez  zastosowanie rehabilitacji. Oddział Rehabilitacji Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie w ramach pakietów pobytowych proponuje pomoc w aktywnym i optymalnym przygotowaniu się do zaplanowanej operacji, oferując profesjonalną opiekę, wiedzę i życzliwość doświadczonego zespołu fizjoterapeutów, pielęgniarek i lekarzy z wykorzystaniem posiadanej bazy i warunków oddziału szpitalnego.

Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie należy do Grupy EMC od lutego 2014 roku. Prowadzi 12 oddziałów szpitalnych, w tym szpitalny oddział ratunkowy, hospicjum, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, pracownie diagnostyczne i poradnie specjalistyczne.

EMC Instytut Medyczny powstał w 2001 roku, obecnie w skład Grupy EMC wchodzi 10 szpitali i 19 przychodni w sześciu województwach.