EMC: książki dla dzieci w Szpitalu Mikulicz w Świebodzicach

0
938

Do Szpitala Mikulicz w Świebodzicach, należącego do Grupy EMC, trafiły bajki, powieści i książeczki edukacyjne przeznaczone dla małych pacjentów placówki. Szpital otrzymał książki w ramach cyklicznej akcji charytatywnej fundacji Zaczytani.

Na oddział pediatrii szpitala w Świebodzicach trafiły cztery kartony pełne książek, które mają nie tylko wzbudzić w dzieciach miłość do czytania, ale przede wszystkim urozmaicić im trudny czas oczekiwania pomiędzy badaniami.

Celem ogólnopolskiej kampanii jest tworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, świetlicach i wszędzie tam, gdzie książki są potrzebne.

Zgodnie z ideą akcji każde dziecko może również, jeśli ma ochotę, zabrać książkę do domu. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: www.zaczytani.org.

Szpital Mikulicz jest znany jako przyjazny matce i dziecku. Oddział położniczy tej placówki został wyróżnionym certyfikatem „Razem łatwiej” i zapewnia komfortowe warunki dla matki i dziecka, w tym porody rodzinne, relaksację w okresie przedporodowym oraz profesjonalną opiekę medyczną i pielęgniarską nad matką i noworodkiem na oddziale neonatologicznym. 

Poza tym placówka oferuje leczenie w zakresie: chirurgii ogólnej (w tym zabiegi laparoskopowe i endoskopowe),  chorób wewnętrznych (w tym szybka diagnostyka kardiologiczna), chorób dziecięcych i neonatologii oraz  geriatrii. 

Grupa EMC Szpitale prowadzi  10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Prawie 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Wszystkie placówki Grupy znalazły się w opublikowanej pod koniec czerwca 2017 roku sieci szpitali, która zacznie działać od 1 października 2017 roku.