EMC: międzynarodowi specjaliści szkolili ginekologów w szpitalu w Piasecznie

0
858

17 i 18 czerwca 2016 w Szpitalu św. Anny w Piasecznie należącym do Grupy EMC Szpitale odbyło się szkolenie „Histerektomia Waginalna i Laparoskopia w Ginekologii” , w którym wzięło udział  prawie 20 lekarzy ginekologów z całej Polski.

Innowacyjne warsztaty małoinwazyjnych operacji laparoskopowych w ginekologii poprowadził dr  n. med.  Andrzej Morawski wieloletni współpracownik Grupy EMC przy wparciu między innymi dr n. med. Cornelii Freitag i dr n. med. Pawła Morawskiego z  Städtisches Krankenhaus Eisenhüttenstad, a także dr n. med. Rafała Kuźlika, ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Podczas szkolenia przeprowadzono metodami małoinwazyjnymi operacje: histerektomia waginalna, LASH  (laparoskopowa, nadpochwowa amputacja macicy) oraz dwa zabiegi wyłuszczenia mięśniaków macicy.

Zabiegom towarzyszyły wykłady oraz Video-Lab, czyli prezentacja nagranych fragmentów skomplikowanych laparoskopowych operacji ginekologicznych, z błędami chirurgicznymi oraz z zabiegami przeprowadzonych perfekcyjnie. Uczestnicy mieli też możliwość ćwiczeń technik preparacji i szycia na symulatorach.

W ramach hospitacji, uczestnicy kursów będą mogli pod kierownictwem specjalistów samodzielnie przeprowadzać takie zabiegi, także w zagranicznych placówkach.

Szpital św. Anny w Piasecznie należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny kompleksowy model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub w warunkach domowych.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.