EMC: międzynarodowi specjaliści szkolili ginekologów we Wrocławiu

0
864

Od 10 do 12 marca 2016 w Szpitalu EuroMediCare należącym do Grupy EMC Szpitale odbyło się szkolenie „Histerektomia vaginalna i laparoskopia w ginekologii” , w którym wzięło udział  22 lekarzy ginekologów z całej Polski.  

Innowacyjne warsztaty małoinwazyjnych operacji laparoskopowych w ginekologii poprowadził współpracujący z Grupą EMC dr  n. med.  Andrzej Morawski   przy wparciu między innymi dr n. med. Cornelii Freitag i dr n. med. Pawła – lekarzy z niemieckiego Städtisches Krankenhaus Eisenhüttenstad.

Podczas szkolenia przeprowadzono nowoczesnymi metodami małoinwazyjnymi operacje: LASH (laparoskopowa, nadpochwowa amputacja macicy), LAVH (laparoskopowe usunięcie macicy), Pectopexia  (najnowsza laparoskopowa technika operacyjna podwieszenia narządu rodnego w przypadkach jego wypadania) oraz laparoskopowe usunięcie sieci większej, wyrostka robaczkowego i węzłów chłonnych u pacjentki z rakiem jajnika.

Zabiegom towarzyszyły wykłady oraz Video-Lab, czyli prezentacja nagranych w przeszłości fragmentów skomplikowanych laparoskopowych operacji ginekologicznych z błędami chirurgicznymi oraz zabiegów przeprowadzonych perfekcyjnie. Uczestnicy mieli też możliwość ćwiczenia technik preparacji i szycia na symulatorach. 

W ramach hospitacji – kolejnym etapie rozwoju umiejętności praktycznych, uczestnicy kursów będą mogli pod kierownictwem specjalistów samodzielnie przeprowadzać takie zabiegi, także w zagranicznych placówkach.

Szpital EuroMediCare we Wrocławiu należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Ponad 89 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub w warunkach domowych.

Grupa EMC Szpitale jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.