EMC: nagroda dla szpitala w Lubinie

0
302

Szpital Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie zwyciężył w konkursie Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia w kategorii Innowacyjny Szpital. Wyróżnienie podsumowuje zmiany przeprowadzone w szpitalu i sukcesy, które zespół RCZ osiągnął w 2017 roku.

1 lipca 2017 roku został tutaj uruchomiony szpitalny oddział ratunkowy, zlokalizowany w nowo wybudowanym skrzydle szpitala. Oprócz SOR-u mieści się w nim nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, diagnostyka obrazowa i pracownia endoskopowa. Do sukcesów szpitala można także zaliczyć zmianę organizacji pracy na bloku operacyjnym. Zmiany te mają na celu poprawę jakości opieki nad pacjentami.

Wyboru laureatów w konkursie dokonało niezależne jury, składające się z 27 wpływowych osób ze świata medycyny, między innymi byłych ministrów zdrowia, wybitnych postaci świata medycyny oraz szefów najważniejszych organizacji sektora medycznego. Organizatorem konkursu była Termedia.

W Szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia  każdego roku hospitalizowanych jest ponad 17 tysięcy pacjentów.

Od marca 2017 roku chirurgów onkologicznych z Lubina – jako pierwszych w Polsce – wspiera oparta na sztucznej inteligencji platforma IBM Watson Oncology. Jej zadaniem jest  asystowanie lekarzom w poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w oparciu o zgromadzone informacje naukowe.

Regionalne Centrum Zdrowia należy od roku 2014 do Grupy EMC, która prowadzi 10 szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. 89 procent przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Realizując usługi w ramach systemu publicznego, Grupa EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.