EMC: nowa izba przyjęć w szpitalu w Kowarach

0
1029

W marcu 2012 roku w Szpitalu Bukowiec, należącym do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, działającego w ramach sieci EMC, uruchomiona została nowa izba przyjęć. Koszt inwestycji wyniósł ponad milion złotych.

Nie są to jedyne inwestycje, które w ciągu ostatnich dwóch lat zostały zrealizowane w Szpitalu w Kowarach. Od momentu przejęcia placówki przez EMC Instytut Medyczny nastąpiła między innymi wymiana dachu oraz stolarki okiennej. Ogrzewanie olejowe zostało zastąpione przez ekologiczny piec gazowy, odnowiono elewację budynku.

Szpital Bukowiec mieści się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 roku, w którym na powierzchni ponad 7 tys. mkw działa 8 oddziałów leczenia stacjonarnego z łączną liczbą 154 łóżek, bloki operacyjne, pracownia endoskopowa, zaplecze rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne oraz apteka.

Szpital prowadzi leczenie w zakresie chorób wewnętrznych z pododdziałem diabetologicznym, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, neonatologii i chorób dziecięcych, a także rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową. W połowie stycznia 2012 roku w placówce został uruchomiony Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Dodatkowo w ofercie placówki znajduje się bezpłatna Szkoła Rodzenia. Od początku czerwca 2011 roku Szpital Bukowiec zaoferował ciężarnym darmowe znieczulenie wziewne podczas porodu.

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach w posiada w swej strukturze 3 jednostki organizacyjne: oprócz Szpitala Bukowiec jest to Zakład Opieki Długoterminowej mieszczący ZOL i Hospicjum Stacjonarne oraz przychodnia.