EMC: nowa poradnia w szpitalu w Kamieniu Pomorskim

0
944

Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim otwiera nową poradnię neurologii dziecięcej, która będzie oferowała usługi komercyjne. Cena konsultacji wyniesie 150 zł. Poradnia rozpocznie działalność 31 marca 2017 roku.

W poradni będą diagnozowane i leczone choroby układu nerwowego pacjentów w wieku do 18 lat. Wykonywana będzie także ocena neurorozwojowa niemowląt.

Oferta poradni skierowana jest do rodziców zaniepokojonych rozwojem psychoruchowym dziecka oraz do rodziców mających pytania lub wątpliwości związane z neurologicznymi aspektami zdrowia dziecka.

Szpital w Kamieniu Pomorskim prowadzi oddziały: chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwa, pediatryczny oraz neonatologiczny. Przy szpitalu działa także kilkanaście poradni specjalistycznych, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz pracownie diagnostyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2016 miał wartość około 11mln zł i dotyczył ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i leczenia szpitalnego.

Placówka należy do sieci EMC, która prowadzi w całym kraju 10 Szpitali i 26 przychodni. Szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.