EMC: nowe karetki w Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie

0
986

Szpital Zdrowie w Kwidzynie zainwestował prawie 650 tys. złotych w dwa nowe ambulanse. Oba już od 1 lipca 2016 roku będą wykorzystywane w codziennej pracy przez zespoły ratownictwa medycznego.

Nowe pojazdy marki Volkswagen Crafter są wyposażone między innymi w profilowane nosze, które pozwalają na transport pacjentów, ważących nawet do 250 kg. Zastąpią one dotychczasowe, wysłużone już 8- i 10- letnie karetki Renault Master.

– Inwestycja w nowe ambulanse to część planu Grupy EMC Szpitale na rozwój naszego szpitala. Dla wielu ludzi pierwszy kontakt ze szpitalem rozpoczyna się od wezwania karetki pogotowia i to już w niej pacjent powinien czuć się bezpiecznie – mówi Dariusz Brzeziński, dyrektor Szpitala  Zdrowie.

Kwidzyński szpital należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi  10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Ponad 89 procent przychodów spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

EMC jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.